Martin PokoraMartin Pokora, fotograf

Martin Pokora se ve svých fotografiích zaměřuje na člověka, snaží se zachytit atmosféru a náladu. Tak také vznikla série snímků lidí bez domova, projekt, během jehož realizace se spojil s NADĚJÍ. V 90. letech dělal první pokusy se zrcadlovkou Praktica. S přechodem na digitální fotografii výtvarné fotky z důvodu technických možností omezil. Od r. 2010 se opět věnuje fotografování naplno. Motivací k fotografii je snaha po sobě něco zanechat.

 

Aleš StrnadAleš Strnad, vedoucí terénního programu

Aleš Strnad se od r. 2000 aktivně věnuje problematice bezdomovectví. V organizaci NADĚJE  vykonával pozice sociální pracovník a vedoucí nízkoprahového denního centra. Posledních pět let pracuje jako vedoucí terénního programu NADĚJE v Praze. Absolvoval stáže v sociálních službách v Dánsku, Norsku a Maďarsku, je spoluautorem knihy Bezdomovectví, kterou vydalo nakladatelství Portál v r. 2012, příležitostně přednáší o bezdomovectví ve školách a dalších institucích.

 

Kristýna MillerováKristýna Millerová, terénní pracovník

Kristýna Millerová vystudovala obor sociální činnost na Evangelické akademii SOŠ. S lidmi bez domova pracuje od roku 2007, kdy začala pracovat v centru sociálních služeb Bohuslava Bureše Armády spásy na pozici pracovníka v sociálních službách a terénního pracovníka. Dále pracovala pro Arcidiecézní charitu Praha v azylovém domě sv. Terezie na pozici sociálního asistenta. V roce 2011 začala pracovat v organizaci NADĚJE, nejprve jako pracovník v sociálních službách nízkoprahového denního centra U Bulhara, nyní jako terénní pracovník v rámci terénního programu.